Płytki w kolorze białego marmuru – co warto o nich wiedzieć?

Płytki w kolorze białego marmuru – co warto o nich wiedzieć?

Płytki w kolorze białego marmuru to rozwiązanie, od dłuższego czasu cieszące się sporym uznaniem ze strony architektów oraz osób, stawiających na szyk i ponadczasowość efektu końcowego. Elementy aranżacyjne tego typu znajdują zastosowanie przede wszystkim w łazienkach, zarówno tych klasycznych, jak i nowoczesnych. Co więcej, jasna kolorystyka ma bardzo pozytywny wpływ na prezencję samego pomieszczenia, przyczyniając się do jego optycznego powiększenia. Niewątpliwym atutem tego typu rozwiązań jest tu również wszechstronność dostępnych opcji. Znajdziemy tu bowiem szeroki wybór zarówno samych odcieni, jak i wzorów oraz stopni połyskliwości powierzchni. W niniejszym artykule przybliżymy najistotniejsze kwestie, związane z eksploatacją takich niepowtarzalnych płytek.

Dobór płytki, imitującej biały marmur

Wybierając się do sklepu, powinniśmy przyjrzeć się dokładniej dostępnym płytkom. Biały marmur w wydaniu bardziej połyskliwym znakomicie radzi sobie z odbijaniem światła, co jest bardzo praktycznym rozwiązaniem w pomieszczeniach o słabym naświetleniu. Warianty matowe i półmatowe idealnie sprawdzą się z kolei we wnętrzach minimalistycznych, stanowiąc efektywne podkreślenie armatury. Płytki matowe stanowią również bardzo popularne rozwiązanie w przypadku podłóg. Ich powierzchnie odznaczają się bowiem właściwościami antypoślizgowymi, co zwiększa bezpieczeństwo domowników, wychodzących właśnie z wanny lub kabiny.

Możliwości aranżacyjne, zapewnione przez płytki w kolorze białego marmuru

Jednym z najmodniejszych rozwiązań w naszym kraju jest połączenie płytek, imitujących biały marmur, z akcentami drewnianymi lub drewnopodobnymi. Równie ciekawym połączeniem jest tu też zestawienie marmurowych płytek ze złotem lub miedzią. Elementy z tego typu materiałów możemy zaimplementować przede wszystkim za pomocą starannie dobranej armatury. Nie zapominajmy również o kolorystycznych kontrastach. Biały marmur wspaniale współgra bowiem z ciemnym grafitem, odcieniami szarości oraz wyrazistą czernią. Nie bójmy się więc eksperymentować – istnieją bowiem dziesiątki sposobów na stylowe podkreślenie wystroju najmniejszych nawet łazienek.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.