Płytki w kształcie heksagonów to rozwiązanie, które cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Powodem jest tu przede wszystkim nietuzinkowa forma tego typu elementów, przywodząca na myśl plastry miodu. Opcja ta opiera się jednocześnie na ogromnej wręcz wszechstronności – heksagonalne płytki mogą bowiem pełnić funkcję zarówno centralnego elementu całej aranżacji, jak i niewielkiego akcentu. W tym drugim przypadku, możemy, na przykład, ożywić ulubiony zakątek salonu lub uatrakcyjnić łazienkową kabinę. Warto jest więc przyjrzeć się bliżej tej niezwykle oryginalnej opcji, szczególnie, że ceny pojedynczych płytek nie należą do wysokich. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.
Płytki w kształcie heksagonów – niepowtarzalny styl w modnym wydaniu
Płytki-heksagony to niezwykle przystępne rozwiązanie, umożliwiające nam własnoręczne komponowanie elementów aranżacyjnych. Pojedyncze elementy możemy bowiem łączyć ze sobą, tworząc tym samym stylowe mozaiki. Najprostszą metodą jest tu sięgnięcie po tradycyjny, lecz wciąż niezwykle efektowny kontrast czerni i bieli. Połączone ze sobą na wzór szachownicy, płytki tego typu znakomicie podkreślą charakter wnętrza. Co więcej, rozwiązanie to może być wykorzystane zarówno na ścianach, jak i podłodze, pozwalając osobie projektującej na pełne dostosowanie go do indywidualnych potrzeb. Uniwersalność heksagonów sprawia przy tym, że płytki możemy położyć w praktycznie każdym pomieszczeniu, od salonu, po kuchnię.
Płytki-heksagony i jakość ich wykonania
Myli się ten, kto uważa, że płytki w kształcie heksagonów wymagają częstej wymiany. Chociaż ich cena faktycznie nie należy do wysokich, nie oznacza to, że odbija się to negatywnie na ich trwałości. Szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę, że za najpopularniejszymi płytkami heksagonalnymi stoją takie renomowane marki, jak chociażby polski Paradyż. Niski współczynnik nasiąkliwości sprawia, że płytki nie są podatne na nadmierne wchłanianie wilgoci, pozwalając tym samym na bezproblemowe starcie wszelkich plam z ich powierzchni. Dzięki temu, produkty te mogą być wykorzystywane nawet w najczęściej eksploatowanych pomieszczeniach, bez ryzyka ich zniszczenia.