Płytki podłogowe do przedpokoju – czym powinny się odznaczać?

Płytki podłogowe do przedpokoju – czym powinny się odznaczać?

Przedpokój to swoista wizytówka naszego domu tudzież mieszkania. To właśnie to pomieszczenie jest bowiem pierwszym, do którego wejdą odwiedzający nas goście. I chociaż wielu z nas traktuje je jako szary zakątek domu, w którym przebywa się tylko chwilę, warto jest pomyśleć nad zmianą tego nastawienia. Nie trzeba bowiem wiele, aby zamienić przedpokój w niewielki hol wejściowy, który z pewnością poprawi prezencję domu. Przykładem są tu chociażby stylowe płytki Stargres Tribeca, o matowej, brązowo-szarej powierzchni, okraszonej designerskimi wzorami. Oprócz estetyki, odpowiednio dobrane płytki zapewniają jednocześnie bezpieczeństwo domowników oraz zniwelują ryzyko stopniowego niszczenia powierzchni. Oto, co powinniśmy wiedzieć na ten temat.

Płytki Stargres Tribeca – wytrzymałość w każdych warunkach

Wielu z nas z pewnością zauważyło, że płytki podłogowe, umieszczane w przedpokojach, ulegają bardzo szybkiemu niszczeniu, w przeciwieństwie do tych z salonu lub sypialni. Powodem jest tu przede wszystkim fakt, że wiele osób dobiera do przedpokoju ten sam typ płytek, co do pozostałych pomieszczeń. To bardzo złe posunięcie, ponieważ podłogi przedpokojowe są wystawione na znacznie intensywniejsze czynniki, niż te z salonów. Zakładamy tu bowiem ciężkie, zimowe buty, nierzadko tupiąc dodatkowo w celu pozbycia się śniegu z podeszwy. Takie przeciążenie sprawia, że zwykłe płytki po prostu pękają, zaś ich powierzchnia ulega stopniowemu ścieraniu. Seria Stargres Tribeca została wykonana z najwyższej klasy gresu szkliwionego, zapewniającego jej nie tylko odporność na obciążenie oraz ścieranie, ale również niskie temperatury oraz wilgoć.

Estetyka przedpokoju, zapewniona przez serię Stargres Tribeca

Ponieważ płytki Stargres Tribeca nie pochłaniają dużych ilości wody, wszystkie kałuże możemy usunąć bez żadnych problemów. Matowa, antypoślizgowa powierzchnia sprawia tym samym, że domownicy i goście pozostają bezpieczni, nawet podczas chodzenia po mocno zachlapanej podłodze. Ciekawy wzór, przywodzący na myśl uwspółcześnione, klasyczne dywany, nada pomieszczeniu zupełnie nowego charakteru. Oryginalne płytki z serii Tribeca znajdziemy w specjalistycznych, internetowych sklepach, jak chociażby uznanym Studio Modne Płytki.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.