Jak sprawić, aby płytki łazienkowe w kolorze białego marmuru zaprezentowały się stylowo?

Jak sprawić, aby płytki łazienkowe w kolorze białego marmuru zaprezentowały się stylowo?

Trudno jest znaleźć na rynku płytek łazienkowych rozwiązanie bardziej ponadczasowe, niż biały marmur. Płytki go imitujące uchodzą bowiem za niezwykle eleganckie, a przy tym zaskakująco przystępne cenowo. Co więcej, jasna kolorystyka sprawia, że opcja ta stanowi idealne rozwiązanie aranżacyjne w łazienkach małych i pozbawionych okien. To ogromna zaleta, ponieważ pomieszczenia te przekreślają możliwość sięgnięcia po równie popularne imitacje marmuru czarnego. Wybierając tego typu płytki, powinniśmy jednak pamiętać o odpowiedniej kompozycji. Chociaż sama biel jest kolorem neutralnym i zdolnym do podkreślenia różnych typów mebli i armatury, tak starannie dobrana aranżacja pomoże nam w wydobyciu z marmuru jego prawdziwego piękna. Oto, co należy wiedzieć na ten temat.

Subtelność płytek w kolorze białego marmuru i drewnianych dodatków

Połączenie płytek w kolorze białego marmuru z drewnianymi akcentami to jedno z najmodniejszych rozwiązań, cieszących się ogromną popularnością na całym świecie. Pamiętajmy jednak, że w małej łazience liczą się przede wszystkim jasne kolory. Z tego też powodu, unikajmy zbyt ciemnych odcieni drewna, wybierając zamiast tego barwy jasnobrązowe lub miodowe. Bardzo przytulny efekt możemy tu uzyskać, sięgając po imitacje sosny, charakteryzujące się ciepłem swoich barw. A jeśli naprawdę zależy nam na umieszczeniu w łazience akcentu w ciemnym kolorze, na przykład drewna czarnego lub orzechowego, zróbmy to z umiarem. Niewielka ilość czerni pozwoli tu bowiem na stylowe podkreślenie szarych akcentów, obecnych na powierzchni białego marmuru.

Płytki imitujące biały marmur a oświetlenie łazienki

Płytki w kolorze białego marmuru, szczególnie o połyskliwej powierzchni, znakomicie odbijają światło sztuczne. Z tego też powodu, oprócz głównego oświetlenia sufitowego, postawmy na punktowe źródła światła, na przykład w pobliżu lustra. Pozwoli nam to na wygodniejsze i sprawniejsze przeprowadzenie codziennych rytuałów, bez obaw, że podczas golenia nie zauważyliśmy pojedynczych włosów. Bardzo popularnym rozwiązaniem relaksacyjnym są tu też świece zapachowe. Płomienie, odbijające się w marmurze, pozwolą nam bowiem na uzyskanie zniewalającej atmosfery domowego spa.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.