Czym są płytki wielkoformatowe?

Czym są płytki wielkoformatowe?

Płytki wielkoformatowe XXL to nowoczesne, bardzo modne rozwiązanie, na które decyduje się coraz więcej osób, planujących gruntowny remont domu lub myślących nad projektem wnętrz w nowo zakupionym budynku. W przeciwieństwie do standardowych płytek, ich duże odpowiedniki zapewniają znacznie szybszy montaż oraz niesamowitą, spójną estetykę. Sięgają po nie przede wszystkim osoby, chcące nadać projektowanym pomieszczeniom odczuwalnej przestrzenności. A ponieważ wszechstronność to kolejny atut płytek tego typu, możemy umieścić je nie tylko w sypialni lub salonie, ale też kuchni tudzież łazience. Oto, co warto o nich wiedzieć.

Płytki wielkoformatowe XXL – wymiary i montaż

Jak wspominaliśmy na wstępie, płytki wielkoformatowe są opcją, odznaczającą się dużym zróżnicowaniem. Znajdziemy tu więc szeroki wybór dostępnych wymiarów, takich jak 30×60 cm, 50×50 cm, 60×60 cm, a nawet 100×100 cm oraz 300×100 cm. Dzięki temu, z rozwiązania tego korzystać mogą praktycznie wszystkie osoby, planujące stylowe zaprojektowanie każdego, dużego pomieszczenia. Co więcej, płytki wielkoformatowe XXL możemy dostosować w pełni do indywidualnych potrzeb, przycinając je i modyfikując. Pamiętajmy jednak, że tego typu elementy wymagają prawidłowego, starannego montażu. Zamiast bawić się w samowolkę, stwarzającą spore ryzyko kosztownych poprawek, wynajmijmy więc doświadczonego specjalistę, który zagwarantuje naszym czterem kątom wspaniałą prezencję, zapewnioną przez te wyjątkowe płytki.

Największe atuty płytek wielkoformatowych XXL

Pomimo trudniejszego montażu, płytki wielkoformatowe XXL zapewniają w rzeczywistości znaczne skrócenie czasu prac. Specjalista nie musi tu bowiem kłaść szeregu niewielkich elementów aranżacyjnych. Duże wymiary pojedynczych płytek sprawiają jednocześnie, że redukcji ulega tu ilość wykorzystywanych fug. To z kolei przekłada się na niezwykle estetyczny efekt końcowy, szczególnie, jeśli dodamy do tego wspomniany wcześniej efekt zwiększenia przestronności. Na uwagę zasługują tu też dostępne designy. Pośród płytek wielkoformatowych bez problemu znajdziemy bowiem warianty marmuro-, jak i drewnopodobne. Uzyskanie wspaniałego efektu końcowego w każdym z pomieszczeń nie stanowi tu zatem żadnego problemu – ograniczeniem jest tu wyłącznie nasza wyobraźnia.

Tagi: Brak tagów

Możliwość komentowania została wyłączona.